Dátum: 2008. július 31. 06:45:00
Öles léptekkel közelednek felénk az idei Szent István-vándorlás résztvevői, szombaton átkompolnak a Dunán, a jövő csütörtökön pedig már a Mátrába érnek. (szentistvanvandorlas).
Az eddigi utuk beszámolóját a honlap média-fejezetében találod (videok). Számomra kissé szokatlan a téma ilyen stílusú feldolgozása..., ezért elmegyek hozzájuk vasárnap (aug. 3.), főleg ismerkedni és túrázni egy jót, amerre még nem jártam.
Útiterv: 6.45-kor indulunk kocsival Gyöngyösről Katalinpusztára. Onnan együtt megyünk velük Felsőpetényig (20,4 km és 840 m szint), s a fél ötös busszal visszajövünk a kocsihoz. Fél hétre érünk vissza Gyöngyösre. Szívesen elviszlek Téged is, van még két-három hely a kocsiban.
A mátrai szakasz (Galyatető-Sirok) jövő pénteken, augusztus 8-án lesz.
30,8 km a táv, 1110 m a szint, résztáv-lehetőségekkel pl. Mátraházáig, vagy Kékesig, de Markazra, Domoszlóra és Kisnánára is le lehet útközben ágazni a frissen festett jelzéseinken. részletek --->
Galyatetőre Gyöngyösről 6.00-kor indul busz, onnan 7.00 körül indul a túra (pontos indulópontot most még nem tudok). Aki Sirokig jön velünk, az a 16.05-ös, vagy a 16.53-as busszal tud visszajutni Gyöngyösre.
Eközben Tóthné Kelemen Marika is társakat keres a jövő hétvégi négynapos kéktúrához. Írottkő - Sárvár, négy nap alatt! részletek --->
Gyere velünk, szeretettel várunk!
Marika, Eszter és Laci
Ha a kekesturista.hu oldalon minden funkciót el szeretnél érni, be kell jelentkezni!
Ha még nem regisztrált látogatónk, akkor itt megteheti!